Péče o šperky z naší ponuky

Nový šperk je krásný, třpytivý, bez škrábanců a deformací. Aby byl takový i po měsících a letech používání, vyžaduje péči. Je to jednoduché, stačí dodržovat několik základních rad.

Některé kroky péče jsou pro všechny šperky stejné:

K čištění šperků používejte jen prostředky k tomu určené. Existuje velký výběr speciálních hadříků, roztoků nebo krémů vyrobených právě na čištění šperků.
Při domácích pracích, při sportování, sprchování a na noc šperky odkládejte.
Chraňte je před nárazy, kontaktem ztvrdnout předměty, chemickými látkami, kosmetikou a agresivními čisticími prostředky.
Platí zásada: Nejprve použít parfém a až potom si dát šperk. Lak na vlasy, parfémy či lidský pot jsou pro šperky nepřátelé.
Vyhněte se vodě, pokud jsou kameny na vašich špercích lepené. Opatrně zacházejte se šperky se vsazenými nebo vlepenými kameny, abyste předešli jejich ztrátě. Vypadnutí a ztráta kamenů a jiných lepených součástí není předmětem reklamace.
Reklamovatelné není mechanické poškození (odření, odlomení součástí, poškrábání apod.) A poškození nebo opotřebení v důsledku nesplněného péče.
Reklamovat nelze zbožní a funkční změny vlastností zboží způsobených přirozeným opotřebením.
Rady na údržbu a péči podle jednotlivých komponent šperku:

Stříbro - Všechny stříbrné šperky Amadora jsou prodávány pod záštitou Puncovního úřadu SR a každý stříbrný šperk má svou puncovní značku. Všechny naše stříbrné šperky jsou pokovená ochrannou vrstvou rhodia, což je chrání před zčernání a prodlužuje tak i životnost šperku.

Přirozenou vlastností stříbra je jeho oxidace, čili zčernání. Abyste prodloužili lesk šperku, můžete používat speciální hadříky a přípravky na čištění stříbra. Mnohé stříbrné šperky mají i ochranný povrch vytvořen z jiných kovů (např. Zlato, rhodium, ruthenium), které zajistí vyšší odolnost a trvanlivost lesku. Při takových špercích nepoužívejte prostředky na čištění stříbra, nejsou nutné a mohly by zničit povrchovou úpravu šperku.

Chirurgická ocel - tyto šperky nevyžadují skoro žádnou péči. Vyrábějí se z kvalitní nerezavějící chirurgické oceli. Ocelový šperk se dá jednoduše očistit v čisté vodě s mýdlem a důkladně opláchnout, vysušit.

Přírodní perly - perly vyžadují důkladnou péči. Jsou citlivé na vnější vlivy. Perly jsou přírodního původu a obsahují cca 2% vody, takže musí být vystaveny určitému množství vlhkosti, které jim poskytne právě lidské tělo. Perly ztrácejí lesk při kontaktu s agresivními látkami, kyselým poté, abrazivními materiály. Před odložením jejich přetřete jemným hadříkem na čištění perel. Pokud je však chcete důkladně vyčistit, svěřte je do rukou odborníkům. Perly jsou citlivé na teplo, při zahřátí ztrácejí barvu a lesk. Náhrdelníky nebo náramky navlečené na hedvábné niti skladujte položené, aby se šňůrka nenatáhne působením hmotnosti perel. Perlám je třeba dopřát trochu vlhkosti i při skladování, takže je neukládejte do savých materiálů. Působením velmi suchého vzduchu mohou totiž i prasknout.

Bižuterie - bižuterie je módní doplněk určený pouze pro příležitostné nošení. Nemá stejné vlastnosti jako šperky vyráběny ze stříbra či oceli. Bižuterie je vyráběna z testovaných antialergických materiálů, takže pravděpodobnost alergické reakce je minimální. Pokud by však přesto došlo k podráždění pokožky, nedoporučujeme tento šperk dále nosit.

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Více info